Hore
Fórum » Fotografujeme na film
 

Pentacon six...

SioN21
2011-11-14 16:09:10+01
Zdravim.
Fotim poslednu dobu na Pentacon six a premyslam aky blesk by sa k tomu dal pozit...ma niekto skusenosti? vie poradit?....A este neviem ako budem riesit zimu...cital som ze uz pri -10 je problem s mazivom ktore tuhne....dal by som ho vymenit...ale mam kus ktory vyzera fakt opecovavany a mal len jedneho majitela..zatial nebol v servise. Nerad by som aby ho koli tomu zbytocne roz......oberali.
Jediny problem ktory vraj postrehol bol pri case 1/125. Ja som zatial ten problem nepostrehol....fotak funguje fajn..zatial...Tak rozoberat a pripravit sa na zimu alebo az ked bude problem....?
 
inkubbus
2011-11-14 16:18:00+01
blesk??? to mi ten fotak radsej daruj
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-11-14 16:18:59+01
príspevok od: SioN21
Zdravim.
Fotim poslednu dobu na Pentacon six a premyslam aky blesk by sa k tomu dal pozit...ma niekto skusenosti? vie poradit?....A este neviem ako budem riesit zimu...cital som ze uz pri -10 je problem s mazivom ktore tuhne....dal by som ho vymenit...ale mam kus ktory vyzera fakt opecovavany a mal len jedneho majitela..zatial nebol v servise. Nerad by som aby ho koli tomu zbytocne roz......oberali.
Jediny problem ktory vraj postrehol bol pri case 1/125. Ja som zatial ten problem nepostrehol....fotak funguje fajn..zatial...Tak rozoberat a pripravit sa na zimu alebo az ked bude problem....?
skús sním fotiť na výšku tak aby ti padala závierka smerom dole ked je chladno môže to trošku pomôcť.. ten moj je kazostroj, takže ten svoj radšej nerozoberaj ked frčí
 
SioN21
2011-11-14 16:23:11+01
príspevok od: inkubbus
blesk??? to mi ten fotak radsej daruj
dovod?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-14 16:23:52+01
Mozes pouzit akykolvek manualne riadeny blesk, ktory pripojis cez PC kablik. Niektore blesky maju priamo kontakt na kablik, u ostatnych potrebujes adapter kablik-kocka.

P-Six - dederonska kvalita v plnej krase. Aparat je poddimenzovany a tak s nim budu problemy skor ci neskor, aj keby bol uplne novy. Mazivo tuhne najma v objektivoch. najhorsie je ak sa dlhsi cas nepouzivali. P-Six je najcitlivejsi na previjanie filmu, ktore treba robit s citom erotickej masaze, inak ti zacne zle polickovat film.

Teraz len tak vseobecne moj maly nazorik. Dnes sa daju kupit za super cenu 100x spolahlivejsie filmove aparaty, preto by som do P-Six nesiel ani zadarmo. Ale poznam ludi, co ho pouzivaju a snad su aj trochu spokojni.
 
SioN21
2011-11-14 16:35:00+01
príspevok od: Karol Srnec
Mozes pouzit akykolvek manualne riadeny blesk, ktory pripojis cez PC kablik. Niektore blesky maju priamo kontakt na kablik, u ostatnych potrebujes adapter kablik-kocka.

P-Six - dederonska kvalita v plnej krase. Aparat je poddimenzovany a tak s nim budu problemy skor ci neskor, aj keby bol uplne novy. Mazivo tuhne najma v objektivoch. najhorsie je ak sa dlhsi cas nepouzivali. P-Six je najcitlivejsi na previjanie filmu, ktore treba robit s citom erotickej masaze, inak ti zacne zle polickovat film.

Teraz len tak vseobecne moj maly nazorik. Dnes sa daju kupit za super cenu 100x spolahlivejsie filmove aparaty, preto by som do P-Six nesiel ani zadarmo. Ale poznam ludi, co ho pouzivaju a snad su aj trochu spokojni.
pentacon som kupil koli kvalite objektivov...urcite planujem kupit v buducnosti nieco lepsie a pozivat tie skla cez redukciu.ale chcel som 6x6 za fajn cenu...
 
panpriatel
2011-12-01 22:57:57+01
príspevok od: SioN21
pentacon som kupil koli kvalite objektivov...urcite planujem kupit v buducnosti nieco lepsie a pozivat tie skla cez redukciu.ale chcel som 6x6 za fajn cenu...
s pentaconom je to kus od kusu. Ten moj ma zatial nezradil ale tiez s nim az tak velmi nefotim.
Naco blesk?
a ano, mazivo tuhne celkom spolahlivo takze doporucujem nosit ho pod bundov...
 
Steve
ocenenie redakciou 2014-02-03 11:05:15+01
S Pentaconom Six sa mi podarilo odfotit jeden fiilm, objektivy nan su fajne, ale ten posun filmu, tam udelali soudruzi z NDR chybu

trepal som ho raz do Nizkych Tatier, fotil a ked mi vyvolali film, skoro som ho hodil o stenu, vsetke prekryte

tak som kupil Pentax 67, to je o niecom uplne inom
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-02-03 11:28:12+01
príspevok od: Steve
S Pentaconom Six sa mi podarilo odfotit jeden fiilm, objektivy nan su fajne, ale ten posun filmu, tam udelali soudruzi z NDR chybu

trepal som ho raz do Nizkych Tatier, fotil a ked mi vyvolali film, skoro som ho hodil o stenu, vsetke prekryte

tak som kupil Pentax 67, to je o niecom uplne inom
P-Six ma poddimenzovane prevody. Pri previjani filmu treba packu natahovat pomaly a nepustat ju, ale pomaly ju brzdit pri navrate do vychodiskovej polohy. Ani to vsak nezarucuje, ze fotoapart vydrzi. Zle polickovanie sa da opravit, ale spolahlivy stroj to nebude nikdy.
 
transporti686
2014-02-03 15:32:49+01
príspevok od: SioN21
Zdravim.
Fotim poslednu dobu na Pentacon six a premyslam aky blesk by sa k tomu dal pozit...ma niekto skusenosti? vie poradit?....A este neviem ako budem riesit zimu...cital som ze uz pri -10 je problem s mazivom ktore tuhne....dal by som ho vymenit...ale mam kus ktory vyzera fakt opecovavany a mal len jedneho majitela..zatial nebol v servise. Nerad by som aby ho koli tomu zbytocne roz......oberali.
Jediny problem ktory vraj postrehol bol pri case 1/125. Ja som zatial ten problem nepostrehol....fotak funguje fajn..zatial...Tak rozoberat a pripravit sa na zimu alebo az ked bude problem....?
blesk manuálny, pripojíš k pc-sync konektoru a kúpiš kocku, ktorá má pc-sync, existujú aj také ktoré majú dolé závit a iné.

BTW: ďaleko lepšie je ísť trebárs do Bronica SQA 6x6 alebo potom trebars Mamiya RB67, RZ67, alebo cenovo vyššie Hasselblad, oproti Pentaconu six úplne iná kvalita, Bronica napr. má aj veľmi slúšné objektívy na tie ceny, v ktorých idú teraz použité.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()