Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Objektiv na Canon EOS R6

xvejkax
xvejkax 2023-11-09 08:25:07+01
Ahojte.Poradíte mi prosím nejaký univerzalny objektiv na Canon EOS R6?Som začiatočník a chcem si vyskúšať a učiť sa fotiť fotky nejakej krajinky,zvierat,nejake fotky s bližšia (makro) a nočného mesta...na portréty moc nie som,ale mozno sa sem tam pritrafí aj ten... 😀Je vôbec niečo také?Kým všetko pochopim a kým najdem nejaké bližšie zameranie...Už som veľa hľadala, čítala, ale čím viac som čítala,tým sa v tom viac strácam...Ďakujem 🙂
 
jozef84
2023-11-09 19:27:47+01
príspevok od: gytheio
NEVERIM VLASTNYM OCIAM!
Už som ti písal, že keď dobre a komplexne poradíš, nemám s tým problém.
 
jozef84
2023-11-09 19:29:37+01
príspevok od: gytheio
Skoda, ze sa tu nedaju vlozit videa, je na nom zatmenie slnka natocenym nejakym super zoomom, fantazia.. teda aspon si myslim, ze to nie je vygenerovane.
Už to rozoberali na nejakej kanadskej stránke, že je to montáž. Ale za mňa je to krásne. A podobné sa dá dosiahnuť veľmi kvalitným a silným zoomom a časozberom.
 
gytheio
2023-11-09 19:36:12+01
príspevok od: jozef84
Už to rozoberali na nejakej kanadskej stránke, že je to montáž. Ale za mňa je to krásne. A podobné sa dá dosiahnuť veľmi kvalitným a silným zoomom a časozberom.
Ako montaz sa mi to nezda, je tam pocut motorcek ked ten objektiv zazumuje a casozber to tiez nie je, je to uplne plynule.
 
roka222
2023-11-09 19:40:25+01
príspevok od: xvejkax
Ahojte.Poradíte mi prosím nejaký univerzalny objektiv na Canon EOS R6?Som začiatočník a chcem si vyskúšať a učiť sa fotiť fotky nejakej krajinky,zvierat,nejake fotky s bližšia (makro) a nočného mesta...na portréty moc nie som,ale mozno sa sem tam pritrafí aj ten... 😀Je vôbec niečo také?Kým všetko pochopim a kým najdem nejaké bližšie zameranie...Už som veľa hľadala, čítala, ale čím viac som čítala,tým sa v tom viac strácam...Ďakujem 🙂
Keď ste sa rozhodla ,,Canon EOS R6,, kúpte k tomu RF 1.8 / 50 . Naučíte sa stým pracovať a potom
sa rozhodnete čo ďalej .
 
gytheio
2023-11-09 19:48:16+01
príspevok od: roka222
Keď ste sa rozhodla ,,Canon EOS R6,, kúpte k tomu RF 1.8 / 50 . Naučíte sa stým pracovať a potom
sa rozhodnete čo ďalej .
A ked sa nauci fotografovat naco jej bude ten setovy objektiv? Ved jasne povedala, ze portrety moc nechce fotit a to je setovy portretny objektiv. Videl si uz niekoho fotit krajinky s R6 +50mm? Ako sa moze naucit fotografovat s 50mm? Alebo povedz co podla teba moze s tou 50mm fotit?
 
xvejkax
2023-11-09 20:00:33+01
A ešte sa opýtam, akú SD kartu?Kolko GB ?A stačí mi jedna,či dve?Keď sú tam dva sloty?Dik
 
gytheio
2023-11-09 20:13:45+01
príspevok od: xvejkax
A ešte sa opýtam, akú SD kartu?Kolko GB ?A stačí mi jedna,či dve?Keď sú tam dva sloty?Dik
V kartach sa moc nevyznam, vzdy beriem prve co uvidim ale funguju na jednicku iba viem, ze su vsetky od SONY.
 
jozef84
2023-11-09 20:21:17+01
príspevok od: xvejkax
A ešte sa opýtam, akú SD kartu?Kolko GB ?A stačí mi jedna,či dve?Keď sú tam dva sloty?Dik
Na 64 GB vám vojde cez 500 fotiek, Ak chcete točiť aj video v 4k, tak tam to stačí na cca200 minút. Pri videu a športovom fotení by som volil vyššiu a rýchlejšiu radu. Volil by som 128 GB a osobne používam SAN DISC Ultra a extreme. S kartami Kingston som mal už niekokokrát problém s chatrnosťou a nenačítaním dát. So San Disc sa mi to zatiaľ nestalo. Doporučujem dve karty, lebo sa mi už párkrát stalo, že pri nahrávané som kartu zabudol vrátiť späť a druhá karta to istí aj pri výpadku jednej karty. Niekto si zálohuje na druhú kartu. To je dobré pri fotení dôležitách udalostí.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()